English

English (EN)

Search
Menu Menu
Internetowy sklep zielarski
Shopping Cart
0
Shopping Cart
Menu Menu
Shopping Cart Shopping Cart
0
Ulubione Ulubione
0
Konto Konto

News

Jak długo stosować kolagen na stawy?

Dodano 25.11.2023
Czas czytania artykułu Około 5 minut czytania
Gdy decydujemy się na suplementację za pomocą kolagenu, z reguły mamy ku temu solidne podstawy. Niezależnie od tego czy mamy problemy ze stawami spowodowane degradacją chrząstki stawowej czy martwi nas stan starzejącej się skóry objawiający się coraz to nowymi zmarszczkami, zawsze w polu zainteresowania pozostaje kwestia czasu trwania kuracji. Często spotykamy się z pytaniami: "Jak długo należy przyjmować kolagen?" czy też "Po jakim czasie pomaga kolagen?". Proces regeneracji tkanek wiąże się w każdym przypadku z czasochłonnymi przemianami metabolicznymi. Dostarczenie do organizmu w okresie regeneracji odpowiednich surowców, z których organizm może czerpać na rzecz procesów naprawczych jest kluczowe i może znacząco przyspieszyć ten proces. Zmiany jednak w żadnym wypadku nie następują "z dnia na dzień" i są dodatkowo zdeterminowane wieloma innymi czynnikami, a nie na wszystkie mamy wpływ. Czy zatem picie kolagenu lub zażywanie go w innej postaci ma sens? Postaramy się troszkę rozwinąć zagadnienie.
 
 
 
Czytaj dalej

Wpływ kolagenu na skórę i stawy. Jak uzupełniać? Lepszy kolagen do picia czy kolagen w proszku?

Dodano 03.12.2021
Czas czytania artykułu Około 14 minut czytania

Skutki niedoboru kolagenu organizmu najłatwiej możemy zauważyć obserwując stan skóry. To na niej pojawiają się łatwe do zaobserwowania zmarszczki. Ale co z wnętrzem organizmu. Nie widzimy, co jest w środku i w jakim jest stanie. W tym przypadku o problemach z tkanką kolagenową organizm daje znać przy pomocy pojawiającego się bólu.

Czytaj dalej

Ashwagandha - korzeń indyjskiego rzeńszenia

Dodano 19.11.2021
Czas czytania artykułu Około 3 minuty czytania

Witania ospała, znana pod egzotyczną dla nas nazwą ashwagandha, to to roślina z grupy psiankowatych. Charakteryzują ją piękne żółte kwiaty w kształcie dzonków oraz czerwone jagody pojawiające się w okresie owocowania krzewu. Występuje głównie w suchych rejonach klimatu tropikalnego oraz subtropikalnego, w krajach takich jak Indie czy Sri Lanka. Ale można ją też znaleźć na terenie Włoch, Grecji czy Hiszpanii. Nazywana bywa też żeń-szeniem indyjskim lub wiśnią zimową. Ceniona jako surowiec zielarski. Owoce oraz korzeń ashwagandhy wykorzystywany jest w wielu recepturach, głównie ukierunkowanych jako tonizujące działanie układu nerwowego.

Czytaj dalej

Olejek eukaliptusowy

Dodano 18.11.2020
Czas czytania artykułu Około 2 minuty czytania

Otrzymywany z liści eukaliptusa olejek można stosowąć do aromatyzacji powietrza, do kąpieli oraz nacierań.

Czytaj dalej

Acerola - wiśnia Barbadosu

Dodano 08.09.2020
Czas czytania artykułu Około 3 minuty czytania

Eksperci do żywienia uważają acerolę za bogate źródło antyoksydantów. Ponad 200 substancji odżywczych zostało oznaczonych w surowcach pochodzących z tej rośliny.  W medycynie tradycyjnej indian amerykańskich wiśnia aceroli była używana jako środek pomocniczy w przypadku szeregu dolegliwości. Dziś również jest wymianiana jako surowiec, z którego może być pozyskiwana naturalna witamina c.

Czytaj dalej

Standardy jakościowe miodów manuka

Dodano 11.08.2020
Czas czytania artykułu Około 3 minuty czytania

Producent miodów manuka z Nowej Zelandii - firma Manuka Health New Zealand - prowadzi regularny nadzór nad procesami wytwarzania miodu manuka. Proces kontroli produkcji zaczyna się już od momentu zbioru pyłków kwiatowych przez pszczoły, a kończy na badaniu satysfakcji Klienta.

Czytaj dalej

Właściwości substancji pochodzących z rośliny Morinda citrifolia

Dodano 21.05.2020
Czas czytania artykułu Około 3 minuty czytania

Każdy rejon naszej planety obfituje w specyfinczą dla niego florę. Mieszkańcy poszczególnych rejonów na podstawie wielopokoleniowych doświadczeń wyselekcjonowali gatunki roślin potencjalnie użyteczne. Pośród nich również takie, które mogą mieć zastosowanie w żywieniu, dietetyce oraz mogą być użyteczne medycznie. U nas powszechnie stosowaną rośliną stosowaną w medycynie tradycyjnej jest popularny czosnek. Polinezyjczycy mają natomiast morwę indyjską - populanie znaną jako noni. Jakie właściwości zadecydowały, że noni zostało dostrzeżone jako potencjlanie przydatne w zastosowaniach terapeutycznych?

Czytaj dalej

Owoc granatu - źródło młodości

Dodano 16.04.2020
Czas czytania artykułu Około 4 minuty czytania

Powszechnie znana jest antyoksydacyjna rola polifenoli. Te naturalne przeciwutleniacze występują w wielu surowcach stosowanych na potrzeby żywienia i dietetyki. Bogatym źródłem polifenoli są owoce granatowca. Wiele źródeł wymienia owoc granatowca jako bardzo korzystny dla diety osób borykających się z problemami układu krążenia oraz mężczyzn cierpiących na problemy z prostatą. Dlaczego właśnie owoc granatu?

Czytaj dalej

Biszofit połtawski - dlaczego tak chętnie sięgamy po sole magnezowe z Połtawy

Dodano 14.01.2020
Czas czytania artykułu Około 1 minuta czytania

Od kilku lat na półkach naszego sklepu zielarskiego gości importowany z Ukrainy, oryginalny biszofit połtawski. Jest to sól magnezowa wydobywana z podziemnych pokładów głębinowych. Na półkach zielarnii można znaleźć biszofit w różnych pojemnościach opakowań zarówno w formie płynnej jak i w postaci żelu bądź maści. Na biszofit warto zwrócić uwagę w kilku przypadkach.

Czytaj dalej
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl