sie 19 2022

Uwaga - przerwa urlopowa

Szanowni Klienci!

W związku z przerwą urlopową w dniach od 20 do 31 sierpnia nie będziemy w tym okresie realizować wysyłek. W tym okresie możliwe jest złożenie zamówienia, jednak zamówienia złożone po 19 sierpnia  godzina 12.00 (piątek) będą realizowane od 1 września. W tym okresie nie mamy też możliwości modyfikowania zamówień. Prosimy mieć to na uwadze przy składaniu zamówień. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość. Po urlopie wracamy, by służyć Państwu z nową energią. Z wyrazami uszanowania. Zespół PodarujZdrowie.pl

sie  19  2022
More
lis 18 2020

Olejek eukaliptusowy

Otrzymywany z liści eukaliptusa olejek można stosowąć do aromatyzacji powietrza, do kąpieli oraz nacierań.

lis  18  2020
More
wrz 08 2020

Acerola - wiśnia Barbadosu

Eksperci do żywienia uważają acerolę za bogate źródło antyoksydantów. Ponad 200 substancji odżywczych zostało oznaczonych w surowcach pochodzących z tej rośliny.  W medycynie tradycyjnej indian amerykańskich wiśnia aceroli była używana jako środek pomocniczy w przypadku szeregu dolegliwości. Dziś również jest wymianiana jako surowiec, z którego może być pozyskiwana naturalna witamina c.

wrz  08  2020
More
sie 11 2020

Standardy jakościowe miodów manuka

Producent miodów manuka z Nowej Zelandii - firma Manuka Health New Zealand - prowadzi regularny nadzór nad procesami wytwarzania miodu manuka. Proces kontroli produkcji zaczyna się już od momentu zbioru pyłków kwiatowych przez pszczoły, a kończy na badaniu satysfakcji Klienta.

sie  11  2020
More
maj 21 2020

Właściwości substancji pochodzących z rośliny Morinda citrifolia

Każdy rejon naszej planety obfituje w specyfinczą dla niego florę. Mieszkańcy poszczególnych rejonów na podstawie wielopokoleniowych doświadczeń wyselekcjonowali gatunki roślin potencjalnie użyteczne. Pośród nich również takie, które mogą mieć zastosowanie w żywieniu, dietetyce oraz mogą być użyteczne medycznie. U nas powszechnie stosowaną rośliną stosowaną w medycynie tradycyjnej jest popularny czosnek. Polinezyjczycy mają natomiast morwę indyjską - populanie znaną jako noni. Jakie właściwości zadecydowały, że noni zostało dostrzeżone jako potencjlanie przydatne w zastosowaniach terapeutycznych?

maj  21  2020
More
kwi 16 2020

Owoc granatu - źródło młodości

Powszechnie znana jest antyoksydacyjna rola polifenoli. Te naturalne przeciwutleniacze występują w wielu surowcach stosowanych na potrzeby żywienia i dietetyki. Bogatym źródłem polifenoli są owoce granatowca. Wiele źródeł wymienia owoc granatowca jako bardzo korzystny dla diety osób borykających się z problemami układu krążenia oraz mężczyzn cierpiących na problemy z prostatą. Dlaczego właśnie owoc granatu?

kwi  16  2020
More
sty 14 2020

Biszofit połtawski - dlaczego tak chętnie sięgamy po sole magnezowe z Połtawy

Od kilku lat na półkach naszego sklepu zielarskiego gości importowany z Ukrainy, oryginalny biszofit połtawski. Jest to sól magnezowa wydobywana z podziemnych pokładów głębinowych. Na półkach zielarnii można znaleźć biszofit w różnych pojemnościach opakowań zarówno w formie płynnej jak i w postaci żelu bądź maści. Na biszofit warto zwrócić uwagę w kilku przypadkach.

sty  14  2020
More