English

English (EN)

Search
Menu Menu
Internetowy sklep zielarski
Shopping Cart
0
Shopping Cart
Menu Menu
Shopping Cart Shopping Cart
0
Ulubione Ulubione
0
Konto Konto

Acerola - wiśnia Barbadosu

Acerola - wiśnia Barbadosu

Acerola (Malpighia glabra) znana też jako wiśnia Barbadosu lub wiśnia indian zachodnich występuje naturalnie w północnej części Ameryki Południowej, w Ameryce Środkowej oraz na terenach Meksyku i przy południowej granicy Stanów Zjednoczonych. Jest to wiecznozielony, rozłożysty krzew o wysokości 2 do 3 metrów. Produkuje jadalne, czewono zabarwione owoce, które wyglądem przypominają wiśnie. Owoc aceroli o średnicy od 1 do 3 cm ma soczysty miąższ, który skrywa pestkę i bardzo kwaśny smak zdradzający wysoką zawartość witaminy c w owocu.
W południowych częściach USA acerola jest używana jako krzew ozdobny. W okresie kwitnienia obsypuje się pięknymi różowo-czerwonymi kwiatami występującymi w wiązkach po kilka sztuk, co wybitnie podkreśla walory estetyczne tego i tak już pięknego krzewu. Dodatkowo roślina ta nadaje się do formowania jako bonsai.

Owoc aceroli - właściwości


Ale to nie powyżej wymienione cechy decydują o rzeczywistych powodach popularności owocu aceroli. To właściwości dietetyczne stoją u podstaw popularności aceroli, a właściwie wysoka zawartość kwasu l-askorbinowego - witaminy C - w owocach Malpighia glabra. Początkowo konsumpcja aceroli ograniczała się do terenów jej naturalnego występowania, jednak jej walory smakowe i odżywcze sprawiły, że zyskała szeroką popularność niemalże na całym świecie. W krajach Ameryki Południowej i środkowej konsumowana jest raczej w nieprzetworzonej, świeżej postaci lub w formie przetworów owocowych takich jak soki, musy i dżemy z acorolą. Względy logistyczne sprawiają, że na inne kontynenty wysyłany jest raczej sproszkowany owoc aceroli lub koncentrat.

Gdzie kupić owoce aceroli?

Owoc aceroli dostępny jest pod różnymi postaciami. Acerola w proszku spotykana jest w naszych sklepach w opakowaniach o gramaturze do 100 do 500 gram. Te największe cieszą się najlepszym stosunkiem ilości surowca do ceny. W półkilogramowych paczka znajdziemy ekstrakt z aceroli 4:1 szwajcarskiego producenta Vivanutria. Preparat ma swoje stałe miejsce na magazynie naszych sklepów. Zarówno zielarnia w Tychach oraz w sklep zielarsko-medyczny w Katowicach oferuje pełną gamę preparatów tego producenta. Godna polecenia jest też acerola w tabletkach, z dobrze przyswajalną witaminą C. Na plus takiego preparatu przemawia wygoda stosowania odmierzonej porcji tabletek. Poza tym - można ją zabrać w podróż, bo nie zajmuje wiele miejsca. Jeśli natomiast mamy ochotę na smaczne smoothie, do którego można dodać wedle swojego gustu różne owoce, najlepszym wyborem będzie acerola w proszku. Świeżych owoców niestety nie można dostać w naszej lokalizacji geograficznej.

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl